חיפוש

קטגוריות

האם אנחנו יוצאים למסע מרתק עם הלקוח או שבמקרה הזה, זה פחות מתאים?

שירותי משרד לעסקים קטנים

ממש כמו בדייט ראשון, שם מרגישים את הכימיה הראשונית: האם אנחנו יוצאים למסע מרתק עם הלקוח או שבמקרה הזה, זה פחות מתאים?

כל התשובות וכל הסימנים לדעת שהפעם זה לא זה- ממש כאן! המשיכו לקרוא ✨
הלקוח הפוטנציאלי יוצר איתנו קשר בוואטספ או בטלפון, מתעניין בשירותים או במוצר שלנו, אנחנו קשובים ומתעניינים, מנהלים שיחת מכירה מקצה לקצה. אבל לא רק. אנחנו גם בודקים האם הלקוח מתאים לעסק שלנו, ולא רק להפך.
✅ סימן ראשון:
הלקוח הפוטנציאלי לא רגיש לשעות הפעילות, מתקשר שוב ושוב ושולח הודעות כדי לקבל מידע בשעות/ ימים לא שגרתיים גם אחרי שקיבל מענה ראוי ש“נחזור אלייך בשעות הפעילות”. לקוח כזה מספר לנו על עצמו בין השורות שהגבולות שלך לא בהכרח מקובלים עליו, והוא לא בהכרח גם יכבד אותם בעתיד.
✅ סימן שני:
מהלך השיחה, כבר בתחילתה, לא תקין. משהו נשמע לך חשוד/ הוא מקליט אותך/ שואל שאלות מאוד לא קשורות למקצועיות שלך או של העסק. יכול מאוד להיות שתופתע והוא בכלל לא “לקוח פוטנציאלי” אלא מנסה למכור לך משהו. זה כמובן: BIG NO NO ❌ שים לב לטונים בשיחה, האם הוא מספר מה הוא באמת צריך או יותר מכווין אותך לדברים שאתה כביכול “צריך”. דוגמא: במקום לדבר על שירותי משרד, הוא גורר אותך לרכוש מוצר/שירות שבכלל לא הבעת בהם עניין.
✅ סימן שלישי:
אוקיי, זה באמת אחד הדברים שמאוד קשה לשים לב אליהם, בגלל הנטייה הטבעית שלנו והרצון לסגור עם הלקוח.
הלקוח מותח את הגבולות שלנו ומבקש בכל לשון של בקשה לייצר עבורו/ להנגיש עבורו שירות שאנחנו בכלל בכלל לא מציעים. לדוגמא: הגעה פיזית למשרד. תראו, אין בדברים שלי לומר: אל תתגמשו עבור הלקוחות. אבל אני כן אומרת, אם הלקוח לא מבין “לא” עכשיו, הוא כנראה מרמז לנו משהו על האישיות שלו ועל הסגנון בעתיד. אם מתאים לנו להגיע, מעולה! 👏אם לא מתאים לנו להגיע, והבהרנו את זה שוב ושוב, אין שום סיבה שבעולם שהנושא יעלה כמו”מ לגיטמי במהלך שיחת המכירה.
✅ סימן רביעי:
כמובן, המובן מאליו- המחיר. הלקוח מסביר שזה “יקר לו“. מכאן ניתן לטפל בזה כהתנגדות בתהליך המכירה. נוכל להסביר לו שהמחיר הוא נגזרת של מקצועיות, ניסיון ויכולות. נסביר לו שזה בסוף ישתלם לו בצורה שהוא לא יאמין💁‍♀️כל אחד ומה שיש לו בארסנל (ויש לא מעט). במידה והסברנו, ועדיין, יש בקשה חוזרת ונשנית להנחות/ הטבות/ שת”פים תמורת חשיפה ודברים שאתם פשוט לא מרגישים איתם בנוח- אז לא!
הוא לא הלקוח הפוטנציאלי האחרון שיצור איתכן קשר, באמת שלא. אתם צריכים לקום בבוקר מחוייכים, מסופקים ונהנים מהתגמול גם המקצועי וגם הכספי 🌈
✅ סימן חמישי:
החלטתם להתקדם, לחתום על חוזה ולצאת לדרך ⚡️ אתם שמים לב שהלקוח לא בדיוק משתף פעולה. לא עונה להודעות, לטלפונים, לא משלם (במידה והתשלום הוא מראש) ובאופן כללי פשוט לא בתוך התהליך.
אם אתם מרגישים שזה חוצה קו, ולא מתיישר עם הסטנדרטים המקצועיים שלכם: שחררו. שוב, יש פה אמירה מצד הלקוח. תחילת עבודה משותפת מחייבת שיתוף פעולה והדדיות. זה דבר שאני ממליצה מאוד לשקף כבר בשיחה הראשונה!
לסיכום,
בין אם יש לכם סיוע אדמיניסטרטיבי בעסק ובין אם לא- כדאי שתכירו את כל הסימנים האלו שהם בסופו של דבר טיפים לחסכון בזמן.
מחיר שירותי משרד הוא לא הדבר היחידי שקובע. יש פה גם הזדמנות אמיתית להכיר עוזרת אישית במיקור חוץ, המייעלת את כל תהליכי חווית הלקוח, מזכירה אישית שתסייע לעסק לעוף באוויר מכל הבחינות.