חיפוש

קטגוריות

הביטוי הנפוץ שמנהלות משרד עצמאיות חייבות להגמל ממנו >>>

כמה פעמים יצא לך, כמנהלת משרד עצמאית בתחילת הדרך, לראות פוסטים עם הצעות עבודה המתאימות לך בול?הגיע הזמן ללמוד מה *לא* לכתוב בתגובה לפוסט הזה.

מחפשות עבודה כמנהלות משרד עצמאיות? אתן לגמרי צודקות! זה כמעט העבודה החלומית והטובה ביותר שאפשר לבקש לעצמנו. בתנאים שלנו, ובכל זמן שנרצה.

נכון, המכירות, השיווק והלקוחות הם לא דבר שהיינו רגילות אליו כשכירות ויש כמה וכמה כללים שאתן צריכות לזכור:

  1. הלקוח הפוטנציאלי רוצה לקבל ממך פרטים אודותייך ולמה לו (כלומר מה יוצא לו) לשכור את שירותייך.
  2. מי שמתעניין בשירותי משרד רוצה *לקבל* פרטים על איך התהליך עובד ולא *לתת* פרטים על עצמו. נכון, זה חיוני שיספר על עצמו, אבל כמו כל שירות שאנחנו רוכשות- כדאי קודם לדעת מה נותן השירות מציע.
  3. תמיד תיצרי קשר בצינורות המקובלים שהלקוח חושף בפנייך. בפוסט כתב כתובת מייל? דברי איתו שם. כתב “לפניות כתבו לי בפרטי”? דברי איתו בפרטי. כבדי את גבולותיו.

אז מאיזה ביטוי את חייבת להגמל כשאת מגיבה לפוסט כזה?

פשוט מאוד, מהביטוי “אשמח לפרטים”.

הביטוי הזה משדר בדיוק את ההפך ממה שאת רוצה. הוא משדר וייב של שכירה, שמצפה מהמעסיק שיתן לה פרטים אודות התפקיד במשרד. אבל היי, אנחנו כבר לא שכירות, יש לנו עסק לנהל ואנחנו רוצות להראות הכי רציניות שיש. באמת תתני ללקוח לעבור על התגובות אחת אחת ולשלוח לה “פרטים בפרטי”? אז אולי יש יחידי סגולה שיעשו את זה, אבל אנחנו באנו לכאן לעשות ביזנס ולתת שירות מעולה ללקוח מהרגע הראשון שהוא מדבר איתנו!

אז בואי נחליף את התגובה של “אשמח לפרטים” בתגובה של “היי, השארתי לך הודעה במייל עם כל הפרטים אודותיי וכל מה שתרצה לדעת לגבי שירותי משרד. אם תרצה אני זמינה גם בפרטי”.

הוספת קישור לאתר שלך? יצאת מלכה!